Podrobný návod na prihlasovanie sa

Sú 2 školské systémy: Školská stránka a Edupage. Každý systém má svoje meno a heslo.

EduPage http://zsmh-ziacka.edupage.org

je informačný systém od externého dodávateľa zameraný na výuku. Nájdete v ňom najmä známky žiakov, dochádzku, domáce úlohy a ďalšiu komunikáciu súvisiacu s výukou v škole. Môžete tiež využívať mobilnú aplikáciu. Na využívanie tohto systému potrebujete meno a heslo, ktoré vám dá triedny učiteľ. V prípade, že zabudnete heslo, môžete si ho nechať automaticky poslať. Bez mena a hesla neuvidíte takmer žiadne údaje školského systému EduPage

Školská stránka https://www.zsmh.sk

obsahuje všetky najdôležitejšie infomácie o škole a aktivitách v škole. Fotogalérie, videogalérie, výsledky súťaží, kalendár, rozvrh hodín, jedálny lístok a iné. Školská stránka slúži ako školská kronika, stránka na propagáciu školských aktivít a iné verejné informácie o škole. Prihlásiť sa na školskú stránku je dôležité najmä pre učiteľov, ktorí na stránke pravidelne publikujú aktuality o škole. Nie je potrebné, aby sa žiaci a rodičia prihlasovali na školskú stránku. Ak by ale mali záujem, môžu sa prihlásiť aj oni. Po prihlásení budú napríklad vidieť celé mená žiakov v zoznamoch žiakov (ak je táto  funckia povolená), budú môcť pridávať komentáre (ak je táto  funckia povolená), prípadne budú vidieť obsah, ktorý nieje verejný.

Ako získať meno a heslo pre školskú stránku

Školská stránka je napojená na EduPage a jedným klikom z Edupage sa môžete automaticky prihlásiť aj na školskú stránku.

  • Prihláste sa na EduPage
  • Potom v navigačnej lište Edupage nájdite  odkaz na WEB STRÁNKA (zelený domček)
  • Zobrazí sa jednoduchá web stránka Edupage. V navigačnom menu kiknite na odkaz PRIHLÁSENIE NA WWW.ZSMH.SK
  • Ak ste sa prihlásili prvýkrát, budete presmerovaný na váš nový profil na stránke www.zsmh.sk, kde vidíte svoje prihlasovacie meno pre školskú stránku a na spodku si môžete nechať vygenerovať heslo. Nezabudnite si doplniť vašu emailovú adresu.

Proces registrácie je hotový. V budúcnosti keď postup zopakujete tak sa automaticky zobrazí školská stránka a vy budete automaticky prihásený. Takže ani nieje potrebné zadávať meno a heslo pre školskú stránku, stačí ak na prihlásenie použijete odkaz z Edupage.