Referencie

Citáty z prác našich žiakov:

“Na našej škole si najviac cením mojich super spolužiakov, s ktorými je vždy sranda. To je hlavné. Potom si veeeeeeeeeeeeeeľmi vážim našu triednu učiteľku, ktorá je zábavná a nedá na nás dopustiť. Musím ale povedať, že tu máme viac fajn učiteľov a pani riaditeľku. Som veľmi rada, že sem chodím. Neviem si predstaviť, že raz prídem do školy a nebudem s mojimi super kamošmi. Zo začiatku som nemala rada školu (to hovorí asi viac ľudí), ale teraz -čím viac sem chodím, tým viac tu chcem ostať.”

“Nikdy nezabudnem na kamarátov, čo som tu našla, na všetky príhody na ktorých sa smejeme už teraz. Neviem, či aj na strednej zažijem toľko vecí. Na učiteľky a učiteľov(ktorí, ako nám pán učiteľ raz povedal, sú niekedy diskriminovaní…) nemôžem zabudnúť. Dávajú nám veľa. Či už vedomosti alebo vtipné príhody, aby sme sa mali na čom zasmiať po škole, to je jedno. Asi na nich nezabudneme – určite na nich nezabudneme.”

„Na našej škole si najviac cením, že tu máme super učiteľov, pretože bez nich by som sa nič nenaučila.““Veľmi mám rada našich milých učiteľov, čo tu robia, aj keď niektorí sú niekedy na nevydržanie. Ale viem, že nám chcú pomôcť…. Najlepší sú však, keď doučia a bavíte sa s nimi. Vtedy ani nemám pocit, že sú to učitelia, ale bohovskí ľudia. Vedia byť seriózni, ale aj srandovní. Čo asi tak robia, keď sa nudia!? No, myslím, že s nami majú dosť roboty, takže sa asi ani veľmi nenudia:)“

24„Túto školu si cením preto,  lebo sa nesnaží učiť staromódnym spôsobom t.j. bifľovaním. Naopak, snaží sa nás zaujať rôznymi modernejšími metódami ako multimediálna a počítačová učebňa.“

“Čo si cením na našej škole? Tak najviac si na nej cením to, že vôbec je, lebo keby nebola, nenašla by som si také super kamošky aké mám. Taktiež ani výbava školy nie je na zahodenie…:-) -multimediálka,počítačovňa,prírodopisný kabinet… Myslím si, že táto škola je jedna z najlepších v meste.”

„Táto škola je úplne super, máme tu celkom ok učiteľov …Máme supernú počítačovú techniku….asi naj :)Máme aj nové dobré ihrisko…pekné. A dúfam, že to bude len tak ďalej a dúfam, že bude viac hier a tak. A na ten dvor chodíme každý deň po škole smojimi kamarátmi…. ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! FUTBAL ! ! ! ! ! ! ! ! !“

“Som veľmi rada, že som prišla na túto školu, lebo som našla veľa nových zaujímavých ľudí . Sú tu dobrí učitelia, ktorí vedia vysvetliť učivo, milí za každých okolností. Páči sa mi tu aj počítačové vybavenie, myslím si, že také na inej škole nie je !”

“Tak toto je už moja tretia škola a zatiaľ je aj tá najlepšia. Mám tu rád strááááášne veľa ľudí, ktorí pri mne vždy stoja a takto ich aj pozdravujem. Páči sa mi aj, ako je škola zrenovovaná, na to, že má už 70 rokov je to v pohode. Záchody, dvor, počítačové miestnosti a aj multimediálky. No čo viac dodať??? Asi len toľko:  Mám to tu proste rád!!”

„Naša škola, jej pedagógovia a skvelá pani riaditeľka sa okrem vkladania informácií a vedomostí do našich hláv venovali aj riešeniu problémov a balzamovaniu duše. Nerozprávali nám len o učive, ale v pohode nám porozprávali príhody zo svojho života, na ktorých sme sa mohli priučiť, ako žiť plnohodnotnejšie. Je to ako keď kráčate cestičkou a zatočí sa vám hlava. Popri cestičke tečie potôčik a vy doň spadnete. Učiteľ príde, vytiahne vás a dokonca osuší. A to sú veci, ktoré si treba vážiť. Skutky, ktoré pre vás robí človek, ktorý vás má rád. Jednoducho, ako skutočný rodič

Odkazy z internetu

Na našej internetovej stránke v diskusii a v mailoch niekedy pribúdajú príspevky od detí a rodičov, ktoré nás zvlášť tešia. Niektoré z nich vyberáme:

Erika Rusnáková, matka žiaka: Vážená pani riaditeľka, pozdravujeme Vás zo slnečnej a rušnej Jakarty. Erik navštevuje školu ACG – medzinárodná škola. Na nové prostredie v škole, spolužiakov, sa zadaptoval veľmi rýchlo. Deti ho prijali, napriek rečovej beriére, veľmi dobre. Učitelia boli prekvapení, ze pomerne veľa rozumie.
Škola je vedená s veľmi podobnými hodnotami, ako ju vediete aj Vy. Vzájomná úcta, rešpekt a pomáhanie si navzájom, komunikácia s rodičmi. Pani riaditeľka v uvedenej skole veľmi prísne dbá na dodržiavanie týchto princípov. Deti sú tam (zatiaľ to tak vnímam) veľmi slušné, učia sa pomáhať aj postihnutým deťom, ktoré tam majú. Spôsob vedenia školy určite pomohol aj Erikovi v lepšej adaptácii.
Vyučovanie je v anglickom jazyku, okrem toho po vyučovaní absolvuje ďalšie hodiny angličtiny.  Chcela som Vás informovať o Vašom žiakovi a zároveň Vás povzbudiť v spôsobe, ako vediete deti k hodnotám a k striktnému dodržiavaniu hraníc. Erik nemal problém s prechodom na iný systém, nakoľko mal dobré základy z anglického jazyka, z matematiky a prírodovedy. Dokonca ani po otestovaní nenastupil do medzitriedy, ale rovno do vyššieho ročníka (podľa ich systému).

Jade, študentka z Francúzska : „Tri týždne, ktoré som strávila v tejto škole, ma veľmi obohatili – vzťahmi medzi učiteľmi a vzťahmi medzi učiteľmi a žiakmi. Už od začiatku svojej stáže som cítila ducha spolupatričnosti, včlenila som sa do tejto veľkej rodiny. Stala som sa súčasťou srdečnej atmosféry tejto školy. Ďakujem všetkým učiteľom a pani riaditeľke, ktorí ma prijali medzi seba, a ďakujem tiež žiakom, ktorí prejavili záujem o francúzsky jazyk.“

„Les trois semaines que j’ai passé dans cette école m’ont enormément plu, par les relations entre les enseignants et les  relations entre enseignants et élèves. des le début du stage j’ai ressenti cet esprit d’équipe et j’ai en l’impression de voir une grande famille. cette ambiance chaleureuse donne envie de faire partie de cette école.  je tiens a remercier tous les enseignants et la directrice qui m’ont tres bien accueilli ainsi que les élèves qui ont montré de l’interet pour le francais.”

Gabika Sarmirová, bývalá žiačka: Mila pani riaditelka, učiteľský zbor. Neviem, ci si ma pamatate, kedze vasimi rukami preslo stovky ziakov, ale ja na Vas, pani riaditelka, ucitelsky zbor a celu skolu nemozem zabudnut. Prijali ste nas kolektiv k vam, ked nasu skolu zrusili a zobrali ste si nas pod ochranne kridla s otvorenou narucou, co sa nestava casto. Dali ste nam tak vela. Robili ste pre nas vsetko, co bolo vo vasich silach…a dnes, ked si na to spatne spomeniem, si uvedomujem, ake vzacnosti ste nam dali: vedomosti.  Pomohli ste nam najst spravne hodnoty a priority v nasich zivotoch, podporovali ste nas, ucili. Je mi len luto, ze vam sa nevrati tolko, kolko ste sami dali nam. Svojim ziakom. Aspon touto cestou sa vam vsetkym chcem PODAKOVAT. Za vasu trpezlivost, ochotu, lasku a vsetko, co ste nam dali a davate dalsim ziakom. Specialne chcem PODAKOVAT aj pani ucitelke Karlikovej. Bola moja triedna pani ucitelka a nikdy na nu nezabudnem. V mojich ociach je  symbol damy, skvelej ucitelky a uzasneho cloveka s obrovskou trpezlivostou a laskou, ktoru rozdavala plnym priehrstim. Este raz dakujem za vsetko.

Nina Letková, matka žiačky: Vážená pani riaditeľka, dovoľte mi pri príležitosti Dňa učiteľov zaželať Vám a celému pedagogickému zboru dobré zdravie, trpezlivosť v náročnej práci, pracovnéúspechy a osobné šťastie.

Želám Vám tiež veľa vnímavých žiakov, túžiacich po vedomostiach, ktorí budú môcť tak, ako moje deti, spoznať Váš citlivý individuálny prístup a optimistický postoj k životu. Všetko dobré.

Lukáš Bakoš, bývalý žiak: Dobrý deň, naše včerajšie stretnutie ma veľmi potešilo a aj naplnilo nostalgiou. Držím Vám palce, pozeral som si web stránku školy, je to neuveriteľné, koľko práce sa Vám podarilo – z každej jednej fotografie sála pozitívna energia. Rád spomínam na chvíle na základke a teší ma, že do učiteľského zboru sa zapája nová generácia učiteľov.  Ak budete mať záujem (a bude na to čas a priestor) rád spravím krátku prezentáciu pre žiakov (ak vymyslíme nejakú zaujímavú tému).

EDUCATE SLOVAKIA – názory zahraničných študentov na prax v našej škole

Hallo !

My name is Dali, i was at your school “ZáKlandá škola..D.r Milana hodžu” “Educate Slovakia” project as a teacher for one week from 19.05.2014 till 23.05.2014, i want to thank all the teachers of your school and specialy the administration whom was so helpful and welcoming for us and gave us all what we need to teach your awsome smart students whom also was so friendly and welcoming, it was a great experience that i had the honor o teach in your school, and personaly i was so stressed at the beginning but since the first day i saw how professional and helpful the administration and the teachers and from experience in your country and in your school Slovakian pepole are the most friendly pepole i ever met….Thank You so much for that opportunity to teach in your school about my country it was honor for me and an unforgettable experience…

Best Regards….

Ahoj,volám sa Dali a bol som u Vás v škole (ZŠMH) ako učiteľ v rámci programu “Educate Slovakia”. Strávil som tu jeden týždeň od 19.5.2014 do 23.5.2014 a chcel by som sa poďakovať všetkým učiteľom Vašej školy, no hlavne za organizáciu, ktorá bola veľmi nápomocná, vďaka ktorej sme mali všetko, čo sme potrebovali k samotnému učeniu Vašich nesmierne šikovných žiakov, ktorí boli taktiež priateľskí a otvorení. To, že som mal česť učiť na Vašej škole, bola úžasná skúsenosť. Na začiatku som bol veľmi vystrašený, ale po prvom dni, keď som videl ako profesionálne je všetko zorganizované, som sa upokojil. Po tejto skúsenosti vo vašej škole môžem povedať, že Slováci sú Tí najpriateľskejší ľudia, akých som kedy stretol.
Ešte raz ďakujem za možnosť učiť u Vás o svojej krajine, bola to pre mňa česť a nezabudnuteľný zážitok.
S pozdravom…

Dali

At first, I would like to say that this week in the school was amazing for me. I was expecting to arrive in one small school with just a few students. In addition, I was not expecting a good public school. However, when I arrived at ZSMH, I noticed how good this school was. I do not know if you know, but unfortunately, the public education in Brazil is very bad, the students they do not have the opportunity to have a good education; they do not learn foreign languages. That is why I got very surprised when I saw the students at ZSMH learning not only English, but also French, German and Russian. I truly believe that this school is making the difference for the future of the students who study there. In this way, I just can say that my experience at ZSMH was amazing; I had the chance to meet nice teachers, students and employees who works in this school. Unfortunately, I am not a teacher, I am having this experience in schools because I believe that when the kids and teenagers learn about different cultures and countries, they become smarter, sensitive to new cultures and people and, specially, they start to see that the world as big and with amazing opportunities. At last, I would like to thank you for provide me this awesome experience in this school, also to say that the students were very nice and some of them very kind with me, and make sure that I will never forget this school. Also, the food was really good, thank you for the small lunches during the mornings, thank you for the warm gift that you gave me in my last day. Thank you very much one more time.

V prvom rade by som chcel povedať, že tento týždeň v škole bol pre mňa úžasný. Očakával som, že sa ocitnem v škole s pár žiakmi, a nie ešte v takej dobrej štátnej škole. Avšak, až keď som sem došiel, uvedomil som si, aká dobrá naozaj je . Neviem, či tušíte, ale nanešťastie verejné školstvo v Brazílii je na veľmi zlej úrovni, žiaci nemajú vytvorené podmienky pre dobré vzdelávanie a neučia sa cudzie jazyky. Preto som bol veľmi prekvapený, že vaši žiaci sa učia nielen angličtinu, ale aj francúzštinu, nemčinu a ruštinu. Skutočne verím, že táto škola znamená pre svojich žiakov zmenu do budúcnosti. Môžem preto povedať, že moja skúsenosť tu vás bola prekvapivá. Mal som možnosť stretnúť príjemných učiteľov, žiakov a zamestnancov školy, ktorí tu pracujú. Napriek tomu, že nie som učiteľ, dostal som možnosť získať túto skúsenosť, pretože verím, že keď sa deti a mládež učí o cudzích kultúrach a krajinách, stávajú sa bystrejšími, citlivejšími voči novým kultúram a ľuďom a hlavne, učia sa vidieť svet obrovský s ohromnými možnosťami. Chcel by som teda poďakovať za poskytnutie tejto skúsenosti a povedať, že žiaci boli veľmi milí a srdeční a buďte si istí, že na vás nikdy nezabudnem. Jedlo, ktoré ste nám ponúkali ráno, bolo tiež výborné, ďakujem aj za darček, ktorý ste mi dali posledný deň. Ešte raz srdečná vďaka.

S pozdravom
Felipe Soares.

Lucas Mattos Silva

Well, the first school was the best for sure. The teachers were really nice to us. We were beginners in this project, so it was really important to receive that support from them. The children are amazing, really talkative and interested in the presentations. I think, other thing that helped to be the best school was that we had more time with the same class. I played and chatted a lot with the children, that was really cool, too. And food … yumie. Food was good, probably the best school canteen ever. Well…it was the best school. I liked a lot to be there for one week.

Chris Kuo

I feel so glad to have them as the first school. The students dared to speak, dared to ask and dared to think! Although sometimes we had three classes with the same group of children I didn´t feel bored because they always had many things to share with me. As for the teachers, they are absolutely the best ones among the four schools.  They cared about our classes every day, talked to us and even gave us precious feedback, which was actually out of my expectations. And also, they have not bad lunch! Anyway, I liked it so much.

Ulfah Hanifah

Well, I think  it is the coolest school in Bratislava that I know. The teachers are really kind. They really took care of us. The students are smart, active. They are also cute! I love them and miss them. I liked when we were playing games. They always did gangnam style dance for me. J The food was the best compared with other schools. It was really nice to come and be part of that school. And the top was… the students wrote about us in the school magazine, it was so nice.

Lucas Mattos Silva, Brazília

Prvá škola (t.j. naša) bola určite najlepšia. Učitelia k nám boli veľmi milí. Boli sme začiatočníci v tomto projekte, takže podpora z ich strany bola pre nás veľmi dôležitá. Deti boli úžasné, zhovorčivé a mali záujem o prezentácie. Myslím si, že ďalšia vec, ktorá prispela k tomu, že to bola najlepšia škola bola skutočnosť, že sme mali viac času na každú triedu. Veľa sme sa hrali a rozprávali s deťmi, bolo to super tiež.  A strava…. mňam. Strava bola dobrá, asi najlepšia školská jedáleň vôbec. Nuž… bola to najlepšia škola. Veľmi sa mi páčilo stráviť tam týždeň.

Chris Kuo, Tchaj-wan

Som rád, že som tam bol ako na prvej škole. Žiaci sa nebáli rozprávať, nebáli sa pýtať a nebáli sa myslieť! Aj keď niekedy sme mali tri hodiny s tou istou skupinou detí, nenudil som sa, pretože vždy mali veľa vecí, ktoré mi ukázali. Čo sa týka učiteľov, boli najlepší zo všetkých štyroch škôl. Zaujímali sa o naše vyučovanie každý deň, rozprávali sa s nami a dostali sme od nich spätnú väzbu, čo prekročilo všetky moje očakávania. A tiež, nemajú zlé obedy! Veľmi sa mi tam páčilo.

Ulfah Hanifah, Indonézia

Myslím si, že je to najlepšia škola v Bratislave, ktorú poznám. Učitelia sú veľmi milí.  Naozaj sa o nás starali. Žiaci sú múdri, aktívni. A tiež milí. Mám ich rada a chýbajú mi. Páčilo sa mi, keď sme sa hrali hry. Vždy mi tancovali tanec v štýle gangnam. J Strava bola najlepšia v porovnaní s ostatnými školami. Bolo to naozaj fajn prísť a byť súčasťou ich školy. A najlepšie bolo, že žiaci o nás napísali do školského časopisu. Bolo to milé.

 

Odkazy od žiakov

Adam Sarvaš: Ahojte, na do vašej školy som  chodil 9 rokov. Spolu so spolužiakmi Rišom a Nandym som vydával časopis Šialenú svetomániu. je to super, že náš časpis nezahynul a že v ňom pokračujete. Páči sa mi nové číslo a jeho redaktorom prajem veľa tvorivých síl a nápadov. Zo školskej stránky sa teším spolu s mojimi bývalými spolužiakmi z 9.B a vždy si ju s radosťou a zvedavosťou budem otvárať. Good luck!!!

Nandy: Ahoj ako sa mate všetk7ch pozdravujem a ďakujem všetkým učiteľom ktorí ma učili, ale aj neučili ….

Adam Sarvaš: pán učiteľ, veľmi sa mi páči počítačová miestnosť s možnosťou pohľadu na počítače a deti . jeto super!!! chcel by som sa vás opýtať ako by som si mohol urobiť svoju www stránku. pozrel som si práve stránky detí a sú naozaj výborné. prídeme sa asi s nandym a rišom pozrieť na vás. dokedy ste poobede v škole? pozdravujem všetky pani učiteľky a pani riaditeľku

Adam Sarvaš: Milá pani riaditeľka ďakujem že ste mi napísali. Mám vás rád a stále na vás a na školu spomínam. mám veľa učenia na fotografickej škole a škoda že už nemôžem byť na našej škole. chcel by som k vám ešte chodiť. adam

ANDREA: TATO SKOLA JE SUPER . PRISLA SOM SEM DO DRUHEJ TRIEDY A NASLA SOM SI TU TOLKO KAMARATOV AKO ZA CELY ZIVOT . JEDNYM SLOVAM JE TO NAJLEPSIA SKOLA NA SVETE A AJ S PANI RIADITELKOU

Alexandra 4.A: Tesim sa na informatiku lebo su tu super pocitace. Naucila som sa tu pracovat na internete.Som rada ze sem budem chodit.

weetman: Zdravim ucitela informatiky a aj ostatnych co tam pracuju. A ziakom chcem odkazat ze nech si to uziu lebo na strednej skole to nebude taka sranda 🙂 !!! zdravi byvaly ziak mieer ps:dobra stranka

ja: zdravim moju byvalu skolu som hrdy ze som ju pred par rokmi navstevoval so spoluziakmi sa stretavam doteraz a su to moji najlepsi kamarati. Myslim ze tato skola patri medzi top 10 bratislavy aj v porovnani z rozpravania mojich terajsich spoluziakov /na strednej skole/ mi pripadaju Palisady ako uplne iny svet. Ale!!! chcem vsetkym ziakom poradit aby sa ucili aby nevyviedeli nejaku hlupost. Lebo potom bude zle. Dalej si uvedomte ze jednotky neznamenaju ze ste geniovia. To aki budete uspesni v buducnosti nezalezi na znamkach a ani na tom ze vam to povie ucitelka, zalezi to na vas a vasich schopnostiach, ktore sa prejavia az neskor. Drzim palce a deti nefajcite!!! koniec

9.C: Zdravim vsetkych na skole, navstevoval so ju pred par rokmi, ale vela sa tu toho zmenilo. Vzdy som tuto skolu povazoval za jednu z najlepsich. Vzdy som sa tu citil dobre,je tu dobra atmosfera,dobri ucitelia,no co viac by si mohol clovek priat. Takze budte radi a vazte si to, ze ste na takej dobrej skole.Zvlast chcem pozdravit pana ucitela Prochazku a pani ucitelku Simkovu a chcem tym povedat,ze keby bolo viac takych ucitelov akymi su oni, tak by bolo v skole este lepsie.

9.C: Este chcem povedat,ze materialne zabespecenie je tu ovela lepsie ako za nasich cias.Decka maju co robit a to je super.Klobuk dolu pred pracou vedenia skoly

andrea: Chcela by som pochvalit pana Penkalu ze dobre vie naucit ! A pana Simkanina ze ma pevne nervy , ale aj pani Holicovu,Zlochovu,Karlikovu,Simkovu,Kristoficovu,Krajcovu,Jurackovu, Bartosovupani riaditelkua pana ucitela informatiky ako som uz pred casom pisala .Chcem tym npisat ze som dostala tych najlepsich ucitelov a uitelky . S pozdravom Andrea Andrasova.

Evka Čechová a Barborka Hrušovská: „Pani učiteľka! Veľa, veľa múdrych vecí ste nás naučili a pomáhali nám orientovať sa medzi ľuďmi okolo nás. Na Vaše rady do života nikdy nezabudneme. Tak ako Vy k nám, aj my sme k Vám vždy cítili neobyčajnú dôveru. Dôveru, ktorá sa ani slovami vyjadriť nedá. Vedeli sme, na koho sa obrátiť v núdzi, koho požiadať o pomoc. A Vy ste nikdy neodmietli, ale vždy ste nám veľmi radi pomohli. Pomohli ste nám vysporiadať sa s každým problémom – malým, či veľkým. Z vášho zaujímavého rozprávania skúseností zo života, z rozoberania rôznych situácií, sme si mnohokrát odniesli ponaučenia, či spôsoby riešenia rôznych ťažkostí. Vždy ste s nami jednali rozumne, uvážene, jednoducho tak, že nikdy sme sa pri Vás necítili ako niečo menejcennejšie od Vás. Z Vašich úst vždy vychádzali slová plné úcty k nám a najdôležitejšie, čo ste snáď pre nás urobili, bolo, že ste nám zdvíhali sebavedomie a nepodceňovali nás.“

Verejne známe osobnosti našej školy

Aj tieto známe osobnosti sú spojené s našou školou:

 • Michal Kováč – bývalý prezident SR
 • František Kele – horolezec
 • Mária Ďuríčková – Masaryková – spisovateľka
 • Karol Pavlů  podnikateľ 
 • John Palka – vysokoškolský učiteľ, spisovateľ, vnuk Milana Hodžu
 • Zuzana Cigánová – herečka
 • Elena Galanová – hlásateľka
 • Oľga Keltošová – exministerka
 • Pavel Kuznecov – veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku
 • Martin Krno – novinár
 • Svetozár Krno – vedecký pracovník SAV
 • Pavol Janík – spisovateľ
 • Oľga Janíková – redaktorka
 • Juraj Kukura – herec
 • Filip Tuma – operný spevák a herec
 • Andrea Karnasová – herečka
 • Juraj Švec – vysokoškolský učiteľ, politik
 • Pavel Švec – vysokoškolský učiteľ
 • Ivan Koza – lekár
 • Konštantín Čársky – lekár
 • Peter Mikulík – režisér
 • Pavol Mikulík – herec
 • Eva Sakalová – herečka
 • Rebeka Poláková – herečka
 • Lukáš Dóza – herec
 • Tomáš Procházka – divadelný režisér
 • Ondrej Jánoška – husľový virtuóz
 • František Jánoška klavírny virtuóz
 • Jozef Horváth – husľový virtuóz
 • Andrejka Bučková – speváčka, skladateľka, režisérka
 • Barbara Harumová Hessová – producentka, prodekanka pre zahraničie FTF
 • Tomáš Zednikovič – kameraman
 • Lukáš Zednikovič – producent
 • Janka Gavačová, speváčka, herečka
 • Michal Štencl – programátor a podnikateľ
 • Ján Slezák, DrSc. (1940) – vedecký pracovník (Ústav pre výskum srdca SAV, podpredseda SAV, vysokoškolský učiteľ (LF UK )
 • Peter Lizoň, PhD., Dr. h. c. (1938) – vysokoškolský učiteľ (emeritus, University of Tennessee USA ), architekt
 • Milan Čorba (1940) – vysokoškolský učiteľ (DF VŠMU), kostýmový výtvarník
 • Ivan Chodák, DrSc. (1943) – vedecký pracovník (Ústav polymérov SAV, člen predsedníctva SAV), vysokoškolský učiteľ (FChPT STU)
 • Karol Holomáň, CSc. (1945?)– vysokoškolský učiteľ (LF UK ), prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN
 • Peter Zajac, DrSc. (1945?) – literárny vedec (Ústav slovenskej literatúry SAV), vysokoškolský učiteľ (FF UK , Humboldt Universität Berlin )
 • Martin Bútora (1944) – bývalý veľvyslanec Slovenskej republiky v USA (1999-2003), sociológ, čestný prezident Inštitútu pre verejné otázky