Fašiangy boli na Slovensku odjakživa symbolom veselosti, zábavy a hodovania. S oslavami fašiangov sa stretávame ešte takmer vo všetkých regiónoch Slovenska i dnes. Rozhodli sme sa, že budeme v škole podporovať udržiavanie našich ľudových zvykov, aby sme ich odovzdali ako súčasť národnej kultúry ďalším generáciám.

Fašiangové obdobie sa začína v čase sviatku Troch kráľov a trvá do Popolcovej stredy. Fašiangy sú v podstate obdobím prechodu od zimy k jari.

Tak, ako sa oslavujú na celom Slovensku, sme ich oslávili aj v našej škole. Naše deviatačky – Ivka, Saška, Gabika a Barborka – dňa 27.1.2011 zorganizovali pre žiakov druhého stupňa fašiangový karneval.

Deti si užili veľa zábavy a súťažili v rôznych disciplínach, napr. v súťaži o najkrajšiu masku. V nej porotu najviac zaujali nasledujúce masky:

1. miesto – Klobučník – Paľo Lipa z VIII.A

2. miesto – Pat a Mat – Radoslav Brunovský a David Bačík zo VI.A

3. miesto – Kočovná cigánka – Gabika Kapušová z 9.B

Touto cestou sa chceme poďakovať aj DJ-om, ktorí sa postarali o skvelú atmosféru a celému učiteľskému zboru nielen za vystupovanie v maskách, ale hlavne preto, že nám pri organizácii podujatia vyšli v ústrety.

 

Ivana Macková

OZNAČENIA
Share This