Naši šiestaci navštívili 12. ročník Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý organizuje OZ Človek v ohrození. V priestoroch filmového klubu Galéria videli dva filmy zamerané na problematiku životného prostredia a cudzie kultúry.

Žiaci zo VI.A videli švédsky film Kúpil som dažďový prales, ktorý upozorňuje na dôležitosť osobnej angažovanosti v problémoch, ktoré sa týkajú celého sveta. Spolu s hlavným hrdinom príbehu pátrali po skutočnom pralese, ktorý pred dvadsiatimi rokmi symbolicky odkúpili osemroční švédski žiaci. Dozvedeli sa tiež, aký ťažký je život chudobných dedinčanov v Južnej Amerike a aké obrovské územie dažďového pralesa už padlo za obeť ťažobným firmám.

Žiaci zo VI.B videli film režiséra Pavla Barabáša Pygmejovia – Deti džungle. Tento dokumentárny film vypovedá o ľuďoch, ktorí žijú v súlade s prírodou uprostred džungle Konga. Deti sa dozvedeli, ako Pygmejovia zbierajú plody, ako lovia či oslavujú tancom každú udalosť. Spoznali tak ich život v prostredí úplne oslobodenom od výdobytkov vedy a techniky.

OZNAČENIA
Share This