Deti z I.C strávili týždeň v príjemnom prostredí školy v prírode a tak si popri učení aj upevnili svoje zdravie a fyzickú zdatnosť. Prechádzky a túry v tichom prostredí oravských hôr deťom umožnili spoznať kultúru a pamiatky tohto kraja.

Škola v prírode sa odohrávala v krásnom horskom stredisku Hruštín. Deti boli od prvej chvíle späté s prírodou, zoznamovali sa s rastlinami a živočíchmi okolitého prostredia.  Počas pobytu žiaci navštívili Oravský hrad, ktorý patrí medzi najkrajšie hrady na Slovensku a nachádza sa v obci Oravský Podzámok.

Veľkým zážitkom pre deti bola exkurzia v Demänovskej jaskyni slobody, ktorá sa nachádza v Demänovskej doline. Obdivovali  tu kvapľovú výzdobu rôznych farieb.

Ďaľšou  zaujímavou atrakciou bola návšteva Múzea oravskej dediny v Zuberci. Je to skanzen, v ktorom pracovníci deťom ukázali rôzne remeslá, výrobky a priblížili každodenný život na dedine v minulosti. V rámci exkurzie si žiaci mali možnosť aj zasúťažiť.

Najväčším zážitkom pre deti bola jazda vo vojenskom pásovom bojovom vozidle a návšteva žrebčína, kde si každý mohol vyskúšať jazdu na koníkovi.

Celý pobyt okrem výletov a exkurzií sprevádzali zábavné hry a športové súťaže. Posledný večer bola usporiadaná diskotéka s fantastickou atmosférou. Škola v prírode splnila svoj cieľ.

OZNAČENIA
Share This