V stredu, 10. februára 2016, sa uskutočnil turnaj medzi učiteľmi a žiakmi, ktorý bol nabitý atmosférou súťaživosti až do konca. Priniesol mnohé prekvapenia a snaha zvíťaziť bola urputná.

V základnej časti sa najlepšie umiestnil Adam Kolčák, ktorý hral bravúrne, no do posledných bojov sa v ďalšej fáze nedostal. Tam sa darilo viac mladším ročníkom, z ktorých najviac dominovali piataci a šiestaci. Učitelia, ktorí boli žiakom rovnocenní súperi, sa nedali zahanbiť a pán školník dal stolnotenisovú príučku techniky nejednému zo žiakov, ktorí sa do poslednej chvíle ale nevzdávali.

 

No, ako to býva, do posledných bojov nemôže zasiahnuť každý, a preto sa o medaily bili najlepší z najlepších. Za učiteľov to bol pán učiteľ Ferko a pán učiteľ Penkala. Pani učiteľka Krajčová veľmi dobre hájila farby učiteľského zboru, úspešne sa v zápasoch ku slovu dostávala aj pani učiteľka Lichá a pani učiteľka Kanková. Pani učiteľka Beitlová odrážala úspešne útoky žiackych forhendov a pani učiteľka Töröková s pani učiteľkou Krištofičovou získavali body pre tím učiteľov. Pán učiteľ Šimkanin skončil vo svojej skupine za učiteľov na prvom mieste, a tak žiaci mali pred sebou nielen výzvu vo forme svojich učiteľov, ale aj obstojných protivníkov.

 

Do semifinále sa napokon dostali zo strany žiakov Samuel Srpoň a Matúš Penkala. Súperili s pánom učiteľom Ferkom a pánom učiteľom Penkalom.

 

Po vyrovnaných bojoch sa napokon predsa do bojov o bronzovú medailu dostal Samuel Srpoň s pánom učiteľom Ferkom a o zlatú medailu bojoval za žiakov Matúš Penkala a za učiteľov pán učiteľ Penkala.

 

Tretie miesto získal po ťažkom a urputnom boji Samuel zo 6.B.

 

Share This