Štvrtáci sa spolu s pani vychovávateľkou vydali na výnimočnú cestu do kolísky našej civilizácie – do doby egyptských faraónov! Navštívili výstavu, Tutanchamon – jeho hrobka a poklady, v Inchebe.

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je zostavená presne tak, ako bola pred takmer 100 rokmi  hrobka  objavená a otvorená.  Všetky posvätné  predmety, sošky, šperky aj sarkofágy ležia presne na  rovnakých miestach, ako boli kedysi nájdené. Návštevníci majú možnosť vidieť viac ako 1 000 nádherných predmetov vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu. Vďaka tomu, že ide o dokonalé repliky, ktoré boli vyrobené pod prísnym dohľadom egyptológov z celého sveta, môžu byť všetky predmety z faraónovej hrobky zhromaždené na jednom mieste a  môžu tak vytvoriť  celkový obraz o dávnej vyspelej civilizácii, o jej umení a posvätných obradoch.

Každý návštevník si mohol vypočuť výklad cez špeciálny prístroj a slúchadlá. Tento spôsob bol pre deti veľmi pútavý a využili každú minútu. Veľmi sa im to páčilo a získané vedomosti určite využijú vo vyšších ročníkoch.

 

OZNAČENIA
Share This