Členovia keramických krúžkov prvého a druhého stupňa sa rozhodli vymodelovať symboly Vianoc a následne ich ponúknuť na odkúpenie návštevníkom Vianočnej akadémie našej školy. Získanú sumu sme poukázali nadácii Dobrý anjel.

Vianoce sú obdobím radosti, šťastia, hojnosti a zážitkov v kruhu rodiny. My, deti, sa vždy tešíme na darčeky, ktoré nás čakajú pod stromčekom. Ale všetci dávno vieme, že ešte väčšiu radosť máme vtedy, keď darčeky dávame. A tak tomu bolo aj medzi členmi keramického krúžku, ktorí vytvorili milé a pekné keramické ozdoby na stromček a rozhodli sa ich ponúknuť na predaj rodičom, ktorí sa prišli potešiť pohľadom na nás deti vystupujúce na vianočnej akadémii. Akcia sa konala pod názvom DETI DEŤOM – RODIČIA DEŤOM  a cena za zakúpené výrobky bola ponechaná na rozhodnutie rodičov – čiže kupujúcich. Mali sme veľkú radosť, že výsledná suma, ktorú sme poukázali na konto nadácie Dobrý anjel bola 145 €. Vieme, že takto sme aj my – deti,  aj naši rodičia – dali darček deťom, ktorých detstvo nie je také bezstarostné, ako to naše, a že prinesieme trochu radosti aj do ich srdiečok.

 

Uverejňujeme aj mail, ktorý sme dostali ako poďakovanie za finančné prostriedky, venované chorým deťom:

„Je od Vas skutocne pekne, ze deti vediete k pomoci inym detom. Vasi ziaci mozu byt na seba hrdi, ze pomahaju inym a verte – pre ich malych kamaratov, ktori bojuju so zakernou chorobou, je to skutocne obrovska pomoc.Vdaka ludom s velkym srdcom, ako mate vy, sa im dari zit ovela krajsie.

Poslane obrazky som si pozrela, Vasi ziaci su velmi sikovni.

Ak ste sa pred poslanim peniazkov na ucet Systemu DOBRY ANJEL aj zaregistrovali na nasej stranke ako Dobry anjel a uviedli Vase Anjelske osobne cislo ako variabilny symbol, mohli by ste sa na nasej stranke pozriet, komu presne peniazky z predanej keramiky pomohli. Mozno by sa detom pacilo poznat osud rodiny,  ktorej prispeli n a mali by tak zo svojej pomoci este vacsiu radost.

Majte sa pekne, uprimne Vam vsetkych zelam vsetko dobre a pozdravujem malych sikovnych keramikarov! :)“

Lucia Jelcova

Share This