Aj posledný mesiac školského roka bol v ŠKD plný rôznych aktivít.

1.jún – MDD. Magický deň plný zábavy, súťaží a prekvapení, na ktorý sa tešia všetky deti. V tento sviatok sme pre deti pripravili veselé popoludnie. Zasúťažili si v obratnosti, rýchlosti a presnosti. Bodkou celej akcie bola sladká odmena.

V lete je veľmi príjemné  stolovať pod šírym nebom. Rozhodli sme sa pozvať deti na PIKNIK a osláviť takto Medinárodný deň piknikov. Okrem príjemného oddychu si mali možnosť vyskúšať táborenie v prírode. Ukázali sme si ako sa stavia stan, rozbaľuje spací vak s karimatkou a poskytuje prvá pomoc pri porezaní, či inom ľahšom úraze.

V jedno popoludnie nás navštívili vojaci so svojou sanitkou plnou špeciálnej výbavy. Keďže sú na  Slovensku  len tri takéto sanitky, bola to pre nás veľká udalosť. Okrem auta nám predviedli aj časť určenú pacientom. Odprezentovali nám zdravotnú prípravu, kde priblížili deťom prvú pomoc pri najčastejších zraneniach vojakov či už v mieri, alebo počas bojovej činnosti. Nasledovali názorné ukážky a množstvo otázok. Bolo to veľmi príjemné popoludnie.

OZNAČENIA
Share This