Štúrovská generácia a obdobie romantizmu sú významnou etapou v slovenských dejinách. Zvedavosť našich siedmakov a ôsmakov bola veľká, a preto sme sa vybrali po stopách štúrovcov osobne do neďalekej Modry a Hlbokého.

Mali sme možnosť navštíviť Múzeum Ľudovíta Štúra, v ktorom nám pani sprievodkyňa priblížila osobnosť Ľudovíta Štúra a dobu, v ktorej Velislav žil, tvoril a bojoval za slovenský národ. Dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti i „pikošky“ z jeho života. Žiaci využili možnosť vyskúšať si rôzne interaktívne kvízy a prezreli si Pamätnú izbu, v ktorej Ľ. Štúr strávil posledné týždne svojho života. Ochutnali sme modranskú zmrzlinu a urobili sme si spoločnú fotku pri soche nášho kodifikátora.

V obci Hlboké nás privítal evanjelický kňaz Juraj Šefčík, ktorý nám v pamätnej fare porozprával o živote Jozefa Miloslava Hurbana a zobral nás aj do miestneho kostolíka.

Žiaci si z exkurzie odniesli veľa informácií a zážitkov, cestu späť niektorí z nich využili na tvorbu vlastného umeleckého textu o živote Ľudovíta Štúra.

OZNAČENIA
Share This