Nádherné počasie sme v predposledný aprílový víkend využili na túru v okrese Trnava. Kombinovanou dopravou sme sa dopravili do východiskového bodu nášho putovania – dedinky Naháč, ktorá je známa ako miesto pôsobenia národného buditeľa Juraja Fándlyho.

Z Naháča sme pokračovali k slávnej Katarínke, teda k ruinám kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej. Dobrovoľník Patrik nám sprostredkoval históriu a zaujímavosti tohto pútavého miesta. V jeho sprievode sme vystúpili aj na vežu a po zvládnutí všetkých 127 strmých schodov a šiestich podlaží sme boli odmenení krásnym výhľadom na okolitú malokarpatskú krajinu, vrátane najvyššieho vrchu Malých Karpát Záruby.

Nasledoval piknik spojený s opekaním. Po ňom sme pokračovali do obce Dobrá Voda, prešli sme aj okolo pamätnej izby slovenského spisovateľa a básnika Jána Hollého až k Dobrovodskému hradu. Hrad patrí medzi 10 najväčších hradov Slovenska a je ukrytý v hlbokom lese. Prírodnou rezerváciou Slopy, kde sme obdivovali krasové formy škrapy, sme sa dostali do cieľa nášho výletu – dediny Hradište pod Vrátnom. Odtiaľto sme sa po 20 prejdených kilometroch vrátili autobusom späť do Bratislavy.

Share This