Deti zo školského klubu v septembri navštívili veľmi pekné podujatia.

Mestská knižnica pozvala našich prvákov do kráľovstva detských kníh na oficiálne pasovanie za čitateľa knižnice. Hravou formou sa oboznámili so všetkým čo im knižnica ponúka. Po prevzatí čitateľského preukazu si deti s radosťou popozerali detské knižky a vybrali si aj jednu domov.

Národné osvetové centrum Bratislava – V klub pripravilo pre deti interaktívne divadelné predstavenie  pod názvom “SKÚS CIRKUS“ . Vyskúšali si niektoré cirkusové techniky. Dozvedeli sa o cirkuse všetko, čo potrebovali vedieť na to, aby pochopili, prečo sú v novom cirkuse zvieratá nahradené ľuďmi. Účinkovali Juraj Benčík, klaun Cirque du Soleil, Helena Škovierová, Guillaume Loconte a lektori školy Cirkus – Kus.

V kine Mladosť na Hviezdoslavovom námestí sme boli na Festivale filmov o zdraví. Pozreli sme si filmové rozprávky zo seriálu : Prečo zvieratká bolia zuby. Prostredníctvom nich sme sa dozvedeli veľa o dentálnej hygiene.

Mestské hradby sa otvorili pre verejnosť ako priestor, kde je čo vidieť a zažiť. My sme na hradbách navštívili stredoveký stánok, zastrieľali si z historického luku a pozreli kováčsku dielňu.

OZNAČENIA
Share This