Projekt „Športom za duševné zdravie detí“ je zameraný na rozvoj a popularizáciu športu medzi školopovinnou mládežou v Bratislave a v širšom okolí.
Organizátorom je Športový klub polície Bratislava, ktorý sa dlhodobo venuje práci s deťmi a mládežou už od 5 rokov a svojimi kreatívnymi projektmi podporuje pohybové aktivity na školách.
Žiaci z našej školy sa každoročne s nadšením zúčastňujú na turnaji vo vybíjanej. Tento rok sa opäť konal v Dome športu.

Za našu školu sme do turnaja prihlásili dve družstvá štvrtákov. Konkurencia bola veľká. Okrem nich súťažilo ďalších šestnásť družstiev z bratislavských skôl. Obidvom družstvám sa veľmi darilo, jedno dokonca vyhralo všetky zápasy v základnej skupine a postúpilo do štvrťfinále. Nakoniec sa prebojovali až do semifinále, kde bojovali o tretie miesto. Tam už mali menej šťastia, ale umiestnenie na švrtom mieste je spomedzi takého veľkého počtu súťažiacich družstiev vynikajúce. Druhé družstvo sa v celkovom hodnotení umiestnilo na  piatom mieste.

Atmosféra bola vynikajúca a postarali sa o ňu aj nesúťažiaci spolužiaci, ktorí si vlastnoručne vyrobili transparenty s logom našej školy a povzbudzovali, čo im sily stačili. Ich snaha neunikla ani usporiadateľom, ktorí ich odmenili ako „najlepší tím fanúšikov“.

Srdečne blahoželáme!

OZNAČENIA
Share This