Detská tvorba – to je …

… nekonečná fantázia
… úprimné vyjadrenie citov
… bezprostrednosť
… nenapodobniteľná tvorivosť
… neobmedzenosť a bezhraničnosť
… pestrosť a mnohofarebnosť
… a ešte by sme dlho mohli písať o jej mnohotvárnosti, podobách a nekonečných, neočakávaných prejavoch .

Len ona je pre nás – dospelých, tak ako i príroda, častým zdrojom inšpirácií, momentov prekvapení v podobe neočakávaných obrazov, tvarov a farebných ilúzií.

Len detská tvorba sa nedá zviazať, obmedzovať, diktovať, či iným neopatrným spôsobom potláčať jej nekonečnú voľnosť- zlomili by sme jej rast a obrali ju o vzácnu slobodu.

Ponechajme jej teda voľnosť a vráti sa nám vo forme odmeny nevídanej krásy, neočakávaných línií či farebných škvŕn, ktoré tak ako po stáročia tak i dnes budú naďalej niečím, čo nám všetkým bude vždy prinášať radosť – pre našu dušu – potechu pre naše oči a navždy nám bude dokazovať, čo všetko deti vedia a aké sú šikovné.

Preto sme sa rozhodli vystaviť výtvarné dielka, ktoré vytvorili deti v priebehu školského roku 2009/2010. Slávnostne sme otvorili výstavu prác členov Tvorivých dielní I. /1. a 2.ročník/, Tvorivých dielní II. /3. a 4. ročník/ a Keramického krúžku pre druhý stupeň dňa 22.júna 2010 prvým letom kašírovaných motýľov, ktoré boli celoročným projektom tretiakov a štvrtákov a sú odteraz natrvalo výzdobou našej školy.

Návštevníci, ktorých nebolo málo, si so záujmom pozreli koláže, kombinované techniky, maľby na textil, linorezy, prácu s drôtom a krásne keramické výrobky uvedených troch krúžkov.

Hostesky na výstave robili členovia krúžku Tvorivé dielne II. a ich profesionalitu ocenili i početní návštevníci zápisom v knihe návštev.

Výtvarné dielka sú tak čarovné, že mnohí návštevníci prejavili i záujem o ich kúpu. To všetko, ako i celoročné zážitky pri tvorbe, nám prinieslo radosť a odhodlanie pokračovať i naďalej v tvorbe krásy.

Share This