1.6.2023 ZŠ s MŠ Milana Hodžu organizovala detskú burzu, ktorej finančný výťažok bol venovaný Neonatologickej klinike intenzívnej medicíny LK UK a NÚDCH. Z vyzbieraných peňazí sa zakúpili biolampy na podporu liečby terapie svetlom predčasne narodených detí spolu s plienkami. Neodmysliteľnou súčasťou bol aj plagát vyrobený žiakmi, plný odkazov pre novonarodené deti. Zakúpené dary odovzdali žiaci školy 13.9.2023 pani prednostke prof. MUDr. Ingrid Brucknerovej, PhD. a vedúcej sestre pani Mgr. Renáte Jančovičovej priamo na klinike. Pri príležitosti odovzdania darov mali žiaci možnosť vidieť simulátory bábätiek, ktoré slúžia k výučbe a k starostlivosti o predčasne narodené dieťatko pre budúcich lekárov, ale aj rodičov. Sme veľmi radi, že sme mohli aj takto pomôcť novým človiečikom, ktorí prišli medzi nás. 

Uvádzame aj vyjadrenie pani prednostky:

Deti pomáhajú deťom – táto krátka veta vystihuje prekvapenie, ktoré pre naše pracovisko – Neonatologickej kliniky intenzívnej medicíny LFUK a NÚDCH pripravili deti zo Základnej školy Milana Hodžu v Bratislave. V rámci detskej školskej burzy sa deti rozhodli získaný výťažok venovať našim najmenším pacientom. Spočiatku uvažovali nad hračkami. Nakoniec sa rozhodli pre zakúpenie troch liečebných prístrojov: biolámp. Biolampa je prístroj založený na princípe liečby polarizačným svetlom, ktorý využíva elektromagnetické účinky na organizmus. Terapia svetlom je bezbolestná a bezpečná zároveň. Urýchľuje regeneračné procesy. Je významným pomocníkom pri liečbe zle hojacich sa rán aj neonatológii.

Vedeniu Základnej školy Milana Hodžu v Bratislave, ako aj našim novým kamarátom zo srdca ďakujeme a veľmi si vážime ich rozhodnutie. Verím, že spolupráca bude pokračovať aj v nasledujúcom období a čoskoro sa uvidíme na výstave Novorodenec vo svete farieb alebo Pozdrav novorodencovi.

 

prof. MUDr. Ingrid Brucknerová, PhD., prednostka Neonatologickej kliniky intenzívnej medicíny LF UK a NÚDCH.

 

Share This