Umiestnenie v bronzovom pásme celoslovenskej literárnej súťaže Hodžov novinový článok 2010

Kládol som si túto otázku dosť dlho, a nebolo jednoduché nájsť na ňu hodnotnú odpoveď. Každá z nich začínala asi takto: ,,Osobnosť je…, a nikdy som nebol schopný pokračovať.

Až po dlhom čase  som našiel môj názor, ktorý nikdy nebude konečný.

V dnešnej dobe sa človek može stať ,, osobnosťou “ zo dňa na deň. Aj keď musíme uznať, že ocenenie si osobnosť nie vždy zaslúži. Osobnosť musí mať rešpekt, schopnosť vyčariť v druhých ľuďoch úsmev na tvári, spraviť ich šťastných, dokázať stále niečím zaujať, očariť.Toto je osobnosť. A bohužiaľ,dnešné ,, osobnosti “ nespĺňajú niekedy ani jednu z týchto dôležitých vlastností. Samozrejme, vždy je niekde výnimka. A to patrí aj tu. Sú na tomto svete aj takí ľudia, ktorí si zaslúžia toto ocenenie, ba dokonca aj viac. A keď si pozrieme životopis niekoho z nich, nie všetci vždy začínali ako bohatí podnikatelia. Aj keď sa mnohí budete čudovať, bolo to vačšinou naopak. A určite si viacerí z vás teraz poviete, že ako dokáže byť niekto chudobný taký obľubený ľudmi. Ja mám na to dostačujúcu odpoveď. Ten človek mal sen, túžbu zmeniť, zlepšiť svet. A nevidel za všetkým len peniaze. Videl predovšetkým za všetkým svoje odhodlanie. Nečakal, až všetko za neho spravia ostatní, ako sa to deje dnes. Nepretvaroval sa, bol milý, úprimný, dokázal pomocť, poradiť. A pre toto všetko si ho ľudia obľúbili. Pre všetky tie vlastnosti, ktoré by mali mať všetci ludia.

Určite si kladiete podaktorí otázku, o kom to asi hovorím. Myslíte si, že toho človeka nepoznáte, nemáte ani poňatia o ňom. A mýlite sa.Ten človek je možno s vami v jednej izbe, možno sedí práve vedľa vás.Je to vaša mama, otec, sestra, brat, babka či dedko. Sú to všetci tí ľudia, ktorí ti vždy vyčarujú úsmev na tvári, dokážu ťa spraviť šťastným, vedia ti poradiť.

A týmito slovami chcem vám všetkým povedať, že aj vy ste osobnosť, každý z vás. Len netreba stále len snívať, ale žiť sen naživo, pretože

všeličo sa dá, len netreba prestať dúfať, že aj vo mne sa raz zobrazí skutočná osobnosť.

OZNAČENIA
Share This