Aprílový výlet turistického krúžku bol  pre nás veľkou výzvou. Predsavzali sme si zdolať päť malokarpatských sedemstoviek a zlaniť skalnatý útvary nazývaný  Traja jazdci.

Miestom štartu bol tentokrát horský priechod Pezinská baba. Po strmom stúpaní zo sedla Baba sme dobyli náš prvý cieľ Čmeľok s výškou 709 m. Po ňom nasledovali Jágrová (713m), Čertov kopec (752m) a Skalnatá (704m). Pokračovali sme k lokalite Traja jazdci, kde v spolupráci s Klubom turistov Apollo nasledovalo lezenie a zlaňovanie skalnatého brala. Kto chcel, vyliezol a  zlanil, niekto aj dvakrát, oboznámil sa s prácou s horolezeckým lanom a ďalším materiálom. Všetci boli šikovní a nebojácni. Vďaka patrí skúseným inštruktorom z Klubu turistov Apollo za ich ochotu, podporu a trpezlivosť. Na záver  sme si všetci  pochutili na  kotlíkovom guláši (mnohí z nás vraj nikdy lepší nejedli), ktorý pripravili členovia KT Apollo. Nasledovala naša posledná naplánovaná sedemstovka Veľká Homola (709m), kde sme si po výstupe na rozhľadňu užili krásne výhľady. Počas zostupu do cieľa nášho výletu – do mesta Modry, sme si ešte stihli posedieť na Štúrovej lavičke.

Aprílový výlet nášho turistického krúžku bol pestrý ako aj samotné počasie, užili sme si mrholenie, hmlu aj slnko, ale hlavne krásny deň v prebúdzajúcej sa jarnej prírode a veľa zábavy. Do našej zbierky pribudlo zaslúžených 22 kilometrov.

Share This