Záver školského roka sme už tradične strávili v nádhernom prostredí Vysokých Tatier. Ubytovanie aj strava v Miramonti Resort v Hornom Smokovci boli – tak ako pri každom našom pobyte – výborné, počasie viac-menej tiež.

Počas štyroch dní sme absolvovali viaceré ľahšie či obtiažnejšie túry – po náučnom chodníku Pramenisko, z Tatranskej Kotliny do Kežmarských Žľabov, po náučnom chodníku Fľak, okolo Skalnatého Plesa. Naše sily najviac preverila namáhavá celodenná túra s výstupom na Zbojnícku chatu (1960m), pri ktorej sme prešli 23 km s prevýšením 1156 metrov.

Daždivejšie počasie v sobotu sme využili na prehliadku nádhernej Belianskej jaskyne.

Veľkým zážitkom bola pre nás aj návšteva strediska Horskej záchrannej služby v Starom Smokovci, kde nám horskí záchranári porozprávali nielen o zásadách bezpečného pobytu v horách, ale aj o ich práci, ukázali nám fotografie z viacerých záchranárskych zásahov a zoznámili nás aj s priestormi a vybavením  strediska HZS.

Tohtoročný tatranský pobyt, počas ktorého sme zdolali neuveriteľných 66 kilometrov, dopadol na výbornú a už teraz sa všetci tešíme na budúci rok.

OZNAČENIA
Share This