Všetci sa tešíme z novovybudovaných športových plôch v okolí budovy na 1. stupni. Priestory v zadnej časti areálu a z bočnej strany prešli výraznou zmenou. Okrem toho mestská časť tiež zrealizovala dlhodobo potrebnú sanáciu a špeciálne odvodnenie celého oporného múru svahu, v ktorom sa škola nachádza. Časť obvodového múru a pozostatkov zničeného schodiska bola premenená na príjemné exteriérové sedenie. To nám umožní za pekného počasia uskutočňovať viaceré hodiny na dvore. A samozrejme – sedenie bude slúžiť aj ako tribúna pre fanúšikov všetkých športovkýň a športovcov.

Zrekonštruovaný areál prišiel odovzdať deťom osobne pán primátor hlavného mesta Matúš Vallo a  pán starosta mestskej časti staré Mesto pán Matej Vagač. Po kultúrnom programe a slávnostných príhovoroch nové ihrisko otestovali nadšení futbalisti a odohrali turnaj tretiakov proti štvrtákom. Ostatné deti aj so svojimi rodičmi si vyskúšali nové pingpongové stoly, ktoré sme dostali ako darček od Starého Mesta.

Počasie prialo príjemnej a priateľskej atmosfére. Už sa všetci tešíme, ako budeme spoločne novovybudovaný areál využívať.

 

 

 

Share This