Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do projektu Hovorme o jedle, ktorý sa uskutočnil v týždni od 10. do 16.októbra 2016.

Starší žiaci si vybrali súťažno-vzdelávaciu aktivitu HOVORME O JEDLE – Sleduj informácie na obale potravín a Prečo kupovať slovenské potraviny.

Mladší žiaci sa zapojili do  výtvarnej súťaže CHUTNÉ MAĽOVANIE. Vytvorili krásne práce na témy Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiakyZelenina, ovocie, orechy z našich sadovMlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiekMäso, hydina, ryby, vajcia. Okrem toho sa celý týždeň na vyučovacích hodinách rozprávali o význame a dôležitosti zdravej stravy, pitného režimu či športovania. Každý deň vypĺňali záznamníky k jednotlivým témam a na konci týždňa vyhodnotili najlepších.

Za našimi deťmi však nezaostávali ani ich rodičia. Tí sa zapojili do víkendovej aktivity Varíme so značkou kvality SK. Ich úlohou bolo spolu s deťmi pripraviť chutný pokrm, ktorý bude obsahovať minimálne jednu surovinu patriacu medzi výrobky s udelenou Značkou kvality SK. A že sa im darilo veľmi dobre, sme sa mohli presvedčiť na vlastné chuťové poháriky, pretože sme jeden výsledný pokrm, vynikajúci koláčik, i ochutnali.

OZNAČENIA
Share This