Niet hádam medzi nami takého človeka, ktorý by sa doteraz nestretol s týmto príslovím. O tom, že je skutočne i v dnešnej dobe platné, sme sa mohli spolu s našimi deťmi presvedčiť pri mimoriadnej návšteve remeselníckych dielní v ÚĽUV-e .

Počas zasadnutia ministrov obrany členských štátov NATO v Bratislave bol v našom meste bohatý program, ktorého súčasťou sa stali aj žiaci tretieho a štvrtého ročníka našej školy. Boli sme pozvaní do ÚĽUV–u, aby sme si vyskúšali našu zručnosť v troch dielňach:

– výroba bábok zo šúpolia

– drotárskej

– tkáčskej

Deti si vyskúšali, že vytvoriť bábky zo šúpolia nie je jednoduché, ale určite veľmi krásne. S remeslom drotárov mali už deti prvotnú skúsenosť zo školského klubu, pretože samy vyrábali rybičky k Vianociam. Teraz však ich šikovné ruky zhotovili prekrásne srdiečka z drôtu. Nuž a skupinka dievčat mala možnosť vyskúšať si, aké „jednoduché“ je tkanie koberčekov. Ale zvládli to na výbornú. A tkané náramky – ich vlastné výrobky – budú navždy zdobiť ich rúčky. Deti si s hrdosťou odnášali domov nielen svoje vlastné výrobky, ale aj radosť z dobre vykonanej práce a pocit príjemne prežitého popoludnia.

OZNAČENIA
Share This