Príroda je pre nás a našich žiakov veľmi dôležitá. Staráme sa o ňu, chránime a zveľaďujeme ju. Trieda 3.A sa spolu s pánom vychovávateľom zapojila do projektu Deti pre Bratislavu a so svojím nápadom vyhrali a získali financie na realizáciu fóliovníka.

Bola to zaujímavá výzva, pretože o všetko sa museli postarať sami. Ale v skutočnosti sami neboli, pretože pomáhali všetci. Prváci, druháci, tretiaci, ale aj štvrtáci. Najprv bolo potrebné pripraviť pôdu, čiže vyrovnať terén, zbaviť zem nečistôt a kadejakých zvláštnych vecí (našlo sa aj uško zo starého hlineného krčahu), ale aj buriny. Keď bola pôda pripravená, museli sme si vyrobiť schody, aby sme sa k fóliovníku dostali. Pripravili sme si plán a nákres. Keď bol materiál pripravený, páni vychovávatelia schody zmontovali. Potom sa práce chopili žiaci. Vyzbrojení štetcami a farbami namaľovali schody a pokračovali ďalej. Na fóliovník sú potrebné základy, ktoré tiež natreli deti. Sem-tam si to odniesli nohavice, na ktorých ostali fľaky od farby, ale túto obetu sme radi podstúpili a nik z rodičov sa pre špinavé nohavice nehneval.

Keď boli základy hotové, čelili sme najväčšej výzve. Zmontovať fóliovník. Tak sme ho zmontovali. Natiahli fóliu, pripravili pôdu a pustili sa do sadenia. V letných horúčavách bolo polievanie sadeníc vítanou aktivitou, pretože sme sa mohli ovlažiť studenou vodou. Celý čas sme sledovali, ako nám rastú uhorky, paradajky a paprika a všetci sa tešili, kedy už konečne ochutnáme. Oplatilo sa čakať. Úroda bola výborná.

Keďže našich žiakov vedieme k solidarite a sociálnemu cíteniu, chceme sa s úrodou podeliť s ľuďmi z neďalekého domova pre seniorov. Dúfame, že ich prekvapíme.

Share This