Mgr. Dušan Valent je geológ a paleontológ. Dlhoročne sa venuje vzdelávacím aktivitám najmä pre deti a svoje mimoriadne poznatky tak prednáša a zdieľa s ostatnými. Pri svojich prednáškach sa zameriava na najzaujímavejšie a najdôležitejšie fakty o Zemi, vesmíre, histórii života, ale aj o zvieratách.

V piatok, 23. júna 2023, navštívil aj našu školu, aby deťom rozšíril vedomosti z prvouky a prírodovedy. Na prednáškach sa zúčastnili prváci, ktorí sa dozvedeli nové fakty o dinosauroch, druháci s tretiakmi, ktorým sa tajil dych na prednáške  Tajomstvá najväčších záhad: Od Bigfoota po bermudský trojuholník a štvrtáci, ktorí sa pobavili na zvieracích kuriozitách na prednáške s názvom Vzhľad a veľkosť. Pán Valent predstavil aj svoju novú knihu pre deti s názvom Odhaľ a spoznaj dinosaury (Albatros 2022).

Deti si doplnili a rozšírili poznatky, aktívne sa zapájali do diskusie, ktorá podnecovala ich kritické myslenie a na záver mali na pána Valenta množstvo ďalších otázok, na ktoré im trpezlivo odpovedal.

 

 

OZNAČENIA
Share This